poniedziałek, 15 maja 2017

Co z tą pogodą?

Wczoraj było tak cudnie, leżak, książka, brakowało mi tylko Osobistego do szczęścia. Dziś rano 16 stopni, cudne słońce. To sukienka z krótkim rękawem, ukochane szpilki i mnóstwo planów. Znaleźć maliny w trawie, wywietrzyć pościel, skończyć książkę... A po przyjeździe z przedszkola zaszły chmury i chyba wszystkie plany, prócz książki spłyną.
Co z tą pogodą? Za dwa tygodnie występ Córy, na wolnym powietrzu. Coraz bardziej boję się, że mi dziecko umarznie, mimo długiego rękawa sukni. Ale body ma z krótkim. Kurczę, przecież maj już jest...
Denerwuję się tym występem, chyba bardziej, niż ona. W sobotę zawiozłam ją na 10.30, miałam odebrać o 12.30. Obsuwa. ja już pominę, jak rodzice się wkurzają, bo jak tak można, tak przedłużać, bo ich dzieci muszą tańczyć po półtorej godziny i one nie dadzą rady. 8 letnie i więcej pannice. Cholera, moja ma 5 i tydzień w tydzień tańczy po dwie godziny zegarowe. A w sobotę przetańczyła dwie i pół. Myślałam, że wyjdzie ledwo powłócząc nogami, z nosem przy ziemi, a ona wyszła z sali skacząc, z błyszczącymi oczami i nie bardzo się spieszyła do wyjścia. Zapytałam jej nawet, czy nie chce wychodzić, a ona mi na to, że jeszcze by potańczyła, bo było tak super. Już wiem, że w przyszłym roku też będzie chodzić na dwie godziny. Pasja i marzenie, bo od dawna mówi, że w przyszłości będzie baletnicą i będzie uczyć innych. I wiem, że to ten czas, że właśnie teraz powinna zacząć ćwiczyć, by potem móc cokolwiek z siebie dać. I wiem, że to sport ekstremalny, że będzie boleć i będą łzy. Jak zrezygnuje, będę, jak pójdzie dalej, będę.

8 komentarzy:

 1. Szukasz malin w trawie w sukience i szpilkach? ;)
  U nas też niebo zakryte chmurami, ale weekend był piękny :) Szkoda tylko, że ja chora byłam ale trochę skorzystałam w niedzielę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kusząca propozycja, ale sąsiedzi zajęci ;) w szpilkach tylko do przedszkola, a nóż się któryś tatuś nabierze ;)

   Niby nie leje, ale pod chmurką jest

   Usuń
 2. U nas, odpukać, pięknie. Aż chce się wyjść, a tu trzeba pracować ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niby tak niedaleko, a tu chmury trochę przysłaniają słońce

   Usuń
 3. U nas od kilku dni cudownie :) I do Was słonko dotrze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotarło :) aż szkoda w domu siedzieć :)

   Usuń
 4. Upaly 30°, moze tylko na kilka dni- ale jednak :)

  OdpowiedzUsuń